Výrobky z kůže

Práce s kůží

Vítám vás v mojí galerii kožených výrobků.

Prací z kůže,  tzv. westernovou ražbou se ve svém volnu zabývám od roku 2004.  Je to můj koníček a moje výrobky jsou převážně určeny jako originální dárky pro přátele a známé, nebo pro lidi, kteří ještě v dnešní době dokáží ocenit ruční práci.

Všechny výrobky jsou originály a jsou zhotoveny dle mého návrhu, nebo návrhu toho, pro koho jsou určeny. Na dvou obrázcích můžete vidět také malou část nástrojů, které k výrobě těchto dárků používám.

Míša

Typy výrobků

Pouzdra na míru, obaly různých velikostí např. na doklady nebo knihy, kabelky, peněženky, pochvy na nože a sekery, ozdoby do vlasů nebo upomínkové štítky, opasky, módní doplňky a jiné věci.

Zpracování

Různé. Nejdřív se to máčí a pak se do toho různě bouchá, taky se to šije a tak... Na výrobu používám přírodní 2-2,5 mm silnou hovězí kůži. Udělat se toho dá opravdu mnoho, protože jak říkával můj učitel a kamarád Pirát, který se teď na nás dívá někde z vrchu: "Kůže je vůl, ta se poddá."

Způsoby zdobení a dokončení

Ražba kovovými razidly, řezba do kůže, kolorovaná ražba, malba akrylovými nebo olejovými barvami, moření, voskování, zdobení cvočky, funkčními kovovými sponami atd.